Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda

Yapı sektöründe 1960’lardan bu yana kapı ve pencere ürünleri konusunda tecrübeleri olan Alfapen ortakları 1993 yılına gelindiğinde, piyasadaki talepler doğrultusunda uPVC Pencere Kapı Sistemleri üretimine başlamıştır. kuruluşundan bugüne kadar Alfapen A.Ş., yurtiçinde ve yurt dışında onlarca bölge müdürlüğü ve yüzlerce bayisi ile müşterilerine ürünlerini ulaştırmıştır.40.000 m2 arazi üzerinde 15.000 m2 kapalı alanda faaliyetine devam etmektedir. Bu süreç içerisinde sürekli yatırım ve istihdam düşüncesiyle, bir adet makina ile başladığı üretim serüvenine kapasitesini 20 makinaya çıkararak bugünlere gelmiştir. Sahip olduğu yatırımcı bakış sayesinde profillerini üretmek için makinalarına gerekli olan kalıplarını kendi üreterek ülke ekonomisine katkı sağlamıştır.

Alfapen A.Ş. bugün, 7 bölge müdürlüğü, 500’ün üzerinde yurtiçi bayisi ve 15’e yakın yurt dışı bayileriyle birlikte her geçen gün yerli ekonomiye katkı sağlamaya devam etmektedir.

İşletmesinde ISO 9001 sistem kalite yönetimi, TSE 5358 EN 12608 ve yurt dışından aldığı farklı kalite belgeleri ile birlikte normlara uygun üretim yaparak Türk Plastik sektöründe ALFAPEN adını duyurarak sektörde hak ettiği öncü yeri almıştır.